top of page
walnut

Speciální pedagogika

Ve své práci aplikuji výjimečný celostní přístup k dítěti v kontextu jeho rodiny i školy. Základem je strategie budování jeho sebeobrazu, protože ten je klíčový v jeho motivaci posouvat se dál.


Čerpám z dvacetiletých zkušeností v reedukaci dětí s poruchami učení a/nebo chování. Pracuji formou individuální speciálně-pedagogické péče. Zde používám tvořivé a hravé techniky, kterými trénujeme oslabené školní zručnosti a/nebo nastavujeme vhodnější vzorce chování: to vše podle diagnostiky z poradenských zařízení.  

Poskytuji i vlastní diagnostiku a tréninkový plán - podle vynikající metodiky prof. Sindelarové. Vhodné už pro děti od 5 - 6 let.

Metoda vídeňské univ. prof. Brigitte Sindelarové je jedna z nejpřesnějších diagnostických a korekčních metod. Představte si dítě jako strom: v koruně vidíme aktuální stav jeho vývinu, jeho chování, schopnosti, obratnost. V kořenech leží jednotlivé bazální (částkové) funkce, které dozrávají během jeho vývinu. Stručně řečeno: tělesná schéma, orientace v prostoru, zraková i sluchová percepce, paměť a serialita, intermodalita. Tyto funkce mohou dozrávat rovnoměrně nebo nerovnoměrně. Vstupují do vzájemných interakcí a výsledkem je například schopnost číst, psát, počítat. 

Včasná diagnostika oslabení těchto dílčích funkcí u dítěte je předpokladem k tomu, aby byl jeho vývoj harmonický. A to nejlépe před vstupem dítěte do školy nebo na začátku školní docházky. Nejčastěji se deficity částkových funkcí projeví jako poruchy učení a chování.

 

Jak to vše probíhá? 

Diagnostika metodou Sindelarové trvá 90-120 min. a většina dětí zvládá absolvovat celé testování najednou. Pokud je potřeba, rozdělí se na dvě části. Test pro školní dítě obsahuje 19 subtestů, kterými velmi přesně definujeme případná oslabení dílčích funkcí. 

Podle těch je potom postaven na míru ušitý tréninkový plán. Každodenní deseti minutový trénink probíhá v domácím prostředí s rodičem. Zácvik a podpora pro rodiče, pravidelná kontrola a poradenství je samozřejmostí. Trénink probíhá měsíce, často kolem jednoho roku. Není to dlouhá doba vzhledem k tomu, že pokud byl trénink správně vykonáván, pozitivní výsledky se dostavují natrvalo. 

 

Test je v současnosti dostupný ve slovenském jazyce, do češtiny bude standardizován v dohledné době. Pro detaily mě neváhejte kontaktovat.

Sindelar

Kontakt

PaedDr. Radmila Briskornová

+420 792 886 773

Pro objednání, prosím, použijte kontaktní formulář nebo napřímo můj mail. Stačí stručně uvést své potřeby a zanechat na sebe kontakt, ozvu se co nejdříve. Ze začátku upřednostňuji krátkou mailovou komunikaci abychom sladili očekávání a termín setkání. Telefonický kontakt prosím používejte jen pro urgentní situace jako nemoc dítěte, domluva náhradního termínu, atd. Děkuji.

Děkuji za zprávu, ozvu se co nejdříve.

bottom of page