top of page
brush

Arteterapie

V práci s dětmi i dospělými ráda používám neverbální výtvarné techniky. 

Intervence uměním je spíše řečí symbolů a jen méně slov, což je výhodné i jako doplňující metoda.

Zde se dostáváme k tématům jako sebepoznání, sebehodnota, práce s emocemi, s konflikty, zvládání zátěže, dekontaminace napětí, budování nových strategií v prožívání a chování.

Součástí mé nabídky je i metoda Fraktální kresby podle Tanzilie Polujahtové. Je to výjimečný nástroj pro diagnostiku a provázení vaším korektivním cyklem kresby.

Zde pracuji formou individuální intervence, nebo v malé skupině.

Vše na míru ušité podle vašich potřeb, od 5 do 99 let.

Fraktální kresba je patentovaná forma arteterapie, u jejíž zrodu stála v roce 1991 klinická psycholožka Tanzilia Polujahtova. Od jejího vzniku byly uskutečněné početné klinické testy a studie, které poukazují na výsledky. Lidé, kteří se věnovali této technice, se rychleji zotavili po psychofyzické stránce, posílili svou vitální energii, uvolnili tvořivý potenciál. Fraktály ve své kráse jsou jakýmsi mostem mezi našim vědomím a nevědomím.

Každý tvar, barva či tón nese určité frekvence. Tyto mají okamžitý vliv na organismus cestou neurohumorálního a limbického systému. Při pravidelném kreslení fraktálů dochází k dekontaminaci napětí, uvědomění a uvolnění zátěže,  zvýšení frustrační tolerance. Naše pozornost se plně zaměřuje dovnitř, sílí sebedůvěra, schopnost řešit úlohy.

 

Dnes se tato metoda úspěšně uplatňuje v mnohých krajinách. V roce 2015 jí přinesla přímo od autorky Mgr. Ana Bažová Grňa, jediná certifikovaná lektorka metody v Česku a na Slovensku, psycholožka a psychoterapeutka s dlouholetou praxí. Zde jsem s metodou začala získávat zkušenosti a používat jí nadšeně při své práci i v osobním rozvoji. Ráda budu provázet tímto úžasným procesem i vás.

Kontakt

PaedDr. Radmila Briskornová

+420 792 886 773

Pro objednání, prosím, použijte kontaktní formulář nebo napřímo můj mail. Stačí stručně uvést své potřeby a zanechat na sebe kontakt, ozvu se co nejdříve. Ze začátku upřednostňuji krátkou mailovou komunikaci abychom sladili očekávání a termín setkání. Telefonický kontakt prosím používejte jen pro urgentní situace jako nemoc dítěte, domluva náhradního termínu, atd. Děkuji.

Děkuji za zprávu, ozvu se co nejdříve.

bottom of page